Lehed

Vastlakuklid

pühapäev, 6. märts 2011

Teisipäeval on vastlapäev. Meil siin lund ei ole - aga mägi, kus pidi ka lund olema, on küll olemas - samuti peaks homme jälle ka ilm külmemaks minema. Kelgutama ma ilmselt siiski ei jõua, aga kes siis vastlakuklid söömata saaks jätta ;)
Kuklite endaga pole probleemi - pärmi leidsin igat sorti ilma probleemideta, aga piimatoodetega on küll üks rist ja viletsus. Poes leidub erineva rasvasisaldusega piima, lettide viisi maitsestamata jogurteid ja juustu (eriti palju siinset sirene nimelist juustu, mis meenutab fetat) ja... ongi enam-vähem kõik. Vahukoorega pole ka lood just kiita: üks neist ei läinud vahtu, teise vaht meenutab enne munavalgevahtu kui koort... Oh jah, elu on raske kui pole neid asju, millega harjunud oled...

Vastlakuklid

Siit peaks saama kuskil 2-3 plaaditäit kukleid, olenevalt suurusest 20-30 tükki ehk.
  • 5 dl piima, käesooja
  • 42 g värsket pärmi (arvestasin 50 g pärmiga, aga selgus, et siinne pakk on hoopis 42 g - silma järgi oli siiski üsna sama suure tükiga tegu...)
  • 5 sl suhkurt
  • 1 tl soola
  • 1 tl vanillisuhkrut
  • 1 tl purustatud kardemoni
  • 2 muna, toasooja + 1 muna määrimiseks
  • 150 g võid, toasooja
  • u 800 g jahu
Lahusta väheses käesoojas piimas pärm, lisa see ülejäänud piimale. Lisa sool, suhkur ja teised maitseained ning munad. Lisa suurem osa jahust, sõtku, seejärel lisa edasi sõtkudes järk-järgult ülejäänud jahu. Viimasena sõtku sisse pehme või, vajadusel lisa veel jahu, tulemuseks peaks olema tainas, mis käe ja kausi küljest lahti lööb. Jäta tainas rätikuga kaetud kaussi kerkima, lase kerkida vähemalt kahekordseks. Tänasel päeval kerkis vähemalt minul siin küll tainas metsikult kiiresti, tundus, et juba paari hetke pärast ajas tainas üle poti ääre :D
Kui tainas on kerkinud, puista laud heldelt jahuga üle ja kummuta tainas lauale. Sõtku veel kiirelt läbi ja vormi siis meeldiva suurusega pallid. Aseta tainapallid küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile ja lase kuklitel veel kerkida. Enne ahju panemist pintselda lahti klopitud munaga. Küpseta 10-15 minutit umbes 190 kraadi juures.
Enne vahukoorega söömist lase kuklid vähemalt enam-vähem maha jahtuda. Serveerimiseks lõika kuklilt "müts" ära, täida soovi korral moosi ja mõne meeldiva täidisega - vahukoore, kohupiima või nende kahe seguga. Sõelu peale tuhksuhkrut ja hõissaa, vastlad!

Veel kaks kukliretsepti varasemast leiab siit.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar