Käisime pühapäeval maal, kust korjasin väikese kotitäie naati. Naati seal tõesti jätkus, seevastu nõgeseid eriti silma ei hakanud. Naadi puhul kasutatakse toiduks noori, veel "avanemata" lehti, see aias pigem kutsumata külaline on eriti rikas E-vitamiini poolest, peale selle sisaldab veel rohkesti C-vitamiini, aga ka eeterlikke õlisid ja antiöksüdante.
Umbrohutoitudega mul erilist varasemat kokkupuudet pole olnud, kuid Nami-nami
kevadrohelise kooskokkamise vaimus valmisid mu esimesed naadimuffinid - kahte sorti, nii soolased kui magusad, mõlemad retseptid olid pärit Nami-namist.
Peab ütlema, et mõlemad muhvid olid üllatavalt head - seda ütlesid vist pea kõik, kes sõid ja teadsid, mis need rohelised träpsud seal sees on, kuigi esialgu tundus võõrastav, et üks-sama asi nii soolastes kui ka magusates muffinites sees on.
Naadi-juustumuffinid(12 tükki)
- peotäis naati
- 2 muna
- 1 sl suhkrut
- 3 dl jahu
- 1 tl küpsetuspulbrit
- veidi soola
- 100 g hapukoort
- 150 g riivitud juustu
- 100 g toasooja võid
Kalla naadilehtedele keev vesi, lase mõned minutid seista ning siis nõruta ja haki lehed peeneks.
Vahusta munad kergelt suhkruga, lisa jahuga segatud küpsetuspulber ja sool, siis hapukoor, või, riivjuust ja hakitud naat. Sega tainas läbi, tõsta muffinivormidesse ja küpseta 200kraadi juures umbes 15 minutit.
Naadi-vanillimuffinid(12 tükki)
- 3 muna
- 1,5 dl suhkrut
- 100 g sulatatud võid
- 50 g hapukoort
- 3 dl jahu
- 1,5 tl küpsetuspulbrit
- 1 tl vanillisuhkrut
- 0,5 tl soola
- 30 g naati
Kalla naadilehtedele keev vesi, lase paar minutit seisa, siis kurna ja haki. Vahusta munad suhkruga, lisa veidi jahtunud sulavõi, hapukoor, vanillisuhkur ning omavahel segatud jahu, küpsetuspulber ja sool. Sega taina hulka ka naat. Tõsta tainas muffinivromidesse ja küpseta, kuni muhvid on kerkinud ja pealt kaunilt kuldsed (u 15 minutit).